•Test pneumatík E07 na Ďalekom východe
•Test pneumatík E07 v Afrike
home O mne Cesty Testy pneumatík Aktuality Diskusia Filmový dokument z cesty kontakt
O mne

 

 
Túžba cestovať a spoznávať cudzie krajiny je hlboko zakorenená vo mne.

Pútavé cestopisy, dokumenty, či relácie v televízii, mi v hlave spúšťajú nové plány.

Učaroval mi východ. Mnohí mi kladú otázku, prečo práve tam upriamujem pozornosť. Výstižnú odpoveď na ňu ponúka názov známeho románu: „ Na západe nič nového“.

Smerom na západ zostane všetko rovnaké i za päť či desať rokov, ale východ je iný. Čo ponúka dnes, čo tam môžem vidieť, zažiť, to za niekoľko rokov možné už nebude. Stretnem tam úžasných ľudí ochotných pomôcť v každej situácii, pre ktorých pozvanie na čaj, či ponúknutý nocľah je prirodzeným javom.

Pre mňa neexistujú najkrajšie miesta, ani najvýznamnejšie pamiatky. Podstatný je kontakt s ľuďmi a neopakovateľný pocit diaľky, po ktorom sa vždy dostaví neopísateľný pocit šťastného návratu domov. A práve tento kontakt, pocity, či emócie sú pevne previazané s jedinečným spojením dvoch kolies a spaľovacieho motora -motocyklom. Ten môže byť všetkým čo z neho chcem mať. Dopravným prostriedkom na každodennú cestu do práce, vzrušujúcim športovým náradím, zábavou či formou relaxu, alebo spoľahlivým strojom na cestovanie po neznámych krajinách. Umožní mi dostať sa kdekoľvek, mať vzdialené kúty našej planéty na dosah, pritom naplno vnímať a intenzívne prežívať krajinu okolo mňa. Jazda v jeho sedle mi dodáva radosť z ovládania stroja umocnenú pocitom bezhraničnej voľnosti a slobody.

Mám rád prírodu, jej jednoduchosť a zároveň dokonalosť. Mám rád jej vôňu, vnímanie slnka, dážďa, tepla a zimy. Milujem romantiku ohňa a tichých večerov s nekonečne hviezdnou oblohou. Zbožňujem spanie vonku, bezhraničný priestor a voľnosť. Mám rád všetko, čo k slobodnému cestovaniu na motorke neodmysliteľne patrí…